• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
Çilek ReçeliÇilek reçeli nasıl yapılır? Çilek reçeli tarifi için gerek malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Çilek reçeli hem hadı hemde kokusu ile insanı kendinden geçiren bir reçeldir. Özenle seçilmiş çileklerden yapılan çilek reçeli her zaman kahvaltı sofralarının baş tacı yapılmıştır. Sizde yaz meyvesi olan çileği kışın kahvaltı sofralarına taşımak isterseniz çilek reçelini yapmanızı tavsiye ederim.
Çilek Reçeli

Çilek Reçeli İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 kg çilek
  • 1,25 kg toz şeker
  • 1 adet limon

Çilek Reçeli Yapılışı

Çilek reçeli yapmak için pazardan alacağınız çilekleri özenle seçmenizi tavsiye ediyorum. Aldığınız çileklerin saplarını ayıkladıktan sonra çilekleri su ile güzelce temizleyin. Çilekler küçük ise ellemeden kalabilir. Çilekler büyük ise dört parçaya kesebilirsiniz. Yıkanan ve suyu süzülüp kesilen çilekleri derin bir kaba koyup üzerine toz şekeri döküyoruz. Bu halde yaklaşık 12 saat bekletiyoruz. Bekleme işlemi bittikten sonra erimiş şeker ve çilekleri ocağa koyup orta ateşte çileklere zarar vermeyecek şekilde güzelce karıştırıyoruz. Kaynamaya başlayınca ateşi kısın ve karıştırma işlemi yapmayın. Kaynama işlemi esnasında çileklerin üzerinde köpürme meydana gelecektir. Köpükleri sürekli kaşık ile alabilirsiniz. Reçelin kıvamı gelince içine 1 tane limonun suyunu ekleyip 3-4 dakika daha reçeli kaynatın. Ocağın altını kapatın ve reçeli soğumaya bırakın. Soğuyan reçeli cam kavanozlara yerleştirin ve serin yerde saklayın.

                                                                                                        Afiyet Olsun.
Çilek Reçeli

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran hamur kızartması nasıl yapılır? Kabaran hamur kızartması tarifi için gerekli malzemeler ile yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kabaran hamur kızartmasını kahvaltı sofralarında ve çay saatlerinde lezzetlice yiyebilirsiniz.

Evde Çemen Yapımı

Evde Çemen Yapımı

Evde çemen yapımı nasıl yapılır? Evde çemen yapımı tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Evde çemen yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Ölçülü malzemeler kullanıp biraz da dikkat ederseniz siz de kahvaltılarınız için kendi çemeninizi hazırlayabilirsiniz..

Hamur Kızartması

Hamur Kızartması

Hamur kızartması nasıl yapılır? Hamur kızartması tarifi için gereken malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarında peynir, zeytin ve çay ile muhteşem bir lezzet patlaması meydana gelebilir. Kahvaltıda ekmek yerine hamur kızartmasını yapabilirsiniz.

Tav Böreği

Tav Böreği

Tav böreği tarifi nasıl yapılır? Tav böreği tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarımıza lezzetli ve pratik bir börek tarifi olan tava böreğini en yakın zamanda denemelisiniz.