• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
İncir Marmelatıİncir marmelatı tarifi nasıl yapılır? İncir marmelatı tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Bu kış inciri tek tek yemek yerine bu tarif ile lezzetli marmelata dönüştürerek kahvaltı sofralarınızı renklendirebilirsiniz.
İncir Marmelatı

İncir Marmelatı İçin Gerekli Malzemeler
1 Kg taze incir 500 Gram toz şeker ½ Adet limonun suyu

İncir Marmelatı Yapılışı

İncirleri bol suyla yıkıyoruz. Kabuklarını soyuyoruz ya da soymadan dilimleyerek tencereye alıyoruz. Üzerine toz şekeri ilave ediyoruz. Kısık ateşte marmelat kıvamına gelene kadar pişiriyoruz. Ocaktan almadan 5 dakika önce önce limon suyunu ilave ediyoruz ve ocağın altını kapatıyoruz. Karışım ılınınca kavanoza boşaltıyoruz. Soğuduktan sonra kapağını sıkıca kapatıyoruz. İstediğiniz zaman servis edebilirsiniz.. Afiyet Olsun.
İncir Marmelatı

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran hamur kızartması nasıl yapılır? Kabaran hamur kızartması tarifi için gerekli malzemeler ile yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kabaran hamur kızartmasını kahvaltı sofralarında ve çay saatlerinde lezzetlice yiyebilirsiniz.

Hamur Kızartması

Hamur Kızartması

Hamur kızartması nasıl yapılır? Hamur kızartması tarifi için gereken malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarında peynir, zeytin ve çay ile muhteşem bir lezzet patlaması meydana gelebilir. Kahvaltıda ekmek yerine hamur kızartmasını yapabilirsiniz.

Evde Çemen Yapımı

Evde Çemen Yapımı

Evde çemen yapımı nasıl yapılır? Evde çemen yapımı tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Evde çemen yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Ölçülü malzemeler kullanıp biraz da dikkat ederseniz siz de kahvaltılarınız için kendi çemeninizi hazırlayabilirsiniz..

Ekmek Pizza Tarifi

Ekmek Pizza Tarifi

Ekmek pizza tarifi nasıl yapılır? Ekmek pizza tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarımıza yeni bir tarif. 20 dakikada hazırlanacak olan bu tarif ile çocuklarınızla keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz..