• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
Zahter TarifiZahter tarifi nasıl yapılır? Zahter tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Orta doğuya ait bir kahvaltılık olan zahteri kahvaltılarınızda zevkle tüketeceksiniz. Besleyici özelliği de vardır. Özellikle baharat severlerin çok seveceği bir tarif.
Zahter Tarifi

Zahter Tarifi İçin Gerekli Malzemeler
1,5 Çay bardağı çekilmiş karpuz çekirdeği
2,5 Çay bardağı çekilmiş sarı leblebi
1 Çorba kaşığı diş kekik(çekilmemiş kekik)
1,5 Çorba kaşığı pul biber
1 Çorba kaşığı tuz(azaltabilirsiniz)
2 Çay bardağı susam
1 Tatlı kaşığı kimyon
1 Çorba kaşığı sumak

Zahter Tarifi Yapılışı

Orta boy bir tavanın içinde susamı kavuruyoruz ve soğumasını bekliyoruz. Elektrikli değirmeniniz varsa karpuz çekirdeğini ve leblebiyi çekiyoruz ya da un haline gelene kadar havanda dövüyoruz. Dövülmüş leblebi ve karpuz çekirdeğini başka bir kaba eliyoruz. Dövülmüş ve elenmiş leblebi ve karpuz çekirdeklerini geniş bir kabın içine ekleyip soğumuş olan susamları da ilave ettikten sonra harmanlıyoruz. Harmanlanan karışımın içine kimyon,kekik,sumak ve pul biber(isteğe bağlı)ilave edip karıştırıyoruz. Kavanoza doldurup dolapta muhafaza edebiliriz. Kahvaltı soframızda ayrı bir kase içinde zeytin yağı ile birlikte servis edebiliriz.

                                                                                                    Afiyet Olsun.

NOT:Hangi baharatın tadını daha çok almak istiyorsanız artırabilirsiniz.
Zahter Tarifi

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran hamur kızartması nasıl yapılır? Kabaran hamur kızartması tarifi için gerekli malzemeler ile yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kabaran hamur kızartmasını kahvaltı sofralarında ve çay saatlerinde lezzetlice yiyebilirsiniz.

Evde Çemen Yapımı

Evde Çemen Yapımı

Evde çemen yapımı nasıl yapılır? Evde çemen yapımı tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Evde çemen yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Ölçülü malzemeler kullanıp biraz da dikkat ederseniz siz de kahvaltılarınız için kendi çemeninizi hazırlayabilirsiniz..

Hamur Kızartması

Hamur Kızartması

Hamur kızartması nasıl yapılır? Hamur kızartması tarifi için gereken malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarında peynir, zeytin ve çay ile muhteşem bir lezzet patlaması meydana gelebilir. Kahvaltıda ekmek yerine hamur kızartmasını yapabilirsiniz.

Tav Böreği

Tav Böreği

Tav böreği tarifi nasıl yapılır? Tav böreği tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarımıza lezzetli ve pratik bir börek tarifi olan tava böreğini en yakın zamanda denemelisiniz.