• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
Kayısı MarmelatıKayısı marmelatı nasıl yapılır? Kayısı marmelatı tarifi için gereken malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kayısı marmelatı ile kahvaltı sofralarını lezzetlendirebilirsiniz. Yaz meyvesi olan kaysının tadını kışın soğuk günlerine taşımak isterseniz kaysı marmelatını yapabilirsiniz.
Kayısı Marmelatı

Kayısı Marmelatı İçin Gerekli Malzemeler
1 kg kayısı
2,5 su bardağı toz şeker
Yarım limon
1 çay kaşığı kadar tereyağı

Kayısı Marmelatı Yapılışı

Kaysı marmelatını yapmak için özenle seçtiğiniz kaysıları güzelce yıkadıktan sonra çekirdeklerini çıkartın. İsterseniz kaysıları küp küp doğrayın isterseniz robottan geçirin. Tencerenin için kıyılan laysıları koyduktan sonra üzerine şekeri ilave edip kaynamaya bırakın. Tereyağını ve limon suyunuda ekleyip suyunu çekene kadar arada karıştırın. Kıvama gelen kaysı marmelatını soğumaya bırakın. Soğuma işlemi bitince cam kavanozlara koyum serin bir yerde saklayın.

                                                                                                               Afiyet olsun. 

kayısı marmelatı tarifi

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Yumurtalı Ekmek Kızartması

Yumurtalı Ekmek Kızartması

Yumurtalı ekmek kızartması nasıl yapılır? Yumurtalı ekmek kızartması tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Bayat ekmeklerinizi değerlendirmenin pratik ve lezzetli yolu. Akşamdan kalan bayat ekmeklerinizle sabah kahvaltınıza bu lezzetli yumurtalı ekmekleri hazırlayabilirsiniz.

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran hamur kızartması nasıl yapılır? Kabaran hamur kızartması tarifi için gerekli malzemeler ile yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kabaran hamur kızartmasını kahvaltı sofralarında ve çay saatlerinde lezzetlice yiyebilirsiniz.

Evde Çemen Yapımı

Evde Çemen Yapımı

Evde çemen yapımı nasıl yapılır? Evde çemen yapımı tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Evde çemen yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Ölçülü malzemeler kullanıp biraz da dikkat ederseniz siz de kahvaltılarınız için kendi çemeninizi hazırlayabilirsiniz..

Haşhaşlı Ekmek

Haşhaşlı Ekmek

Haşhaşlı ekmek nasıl yapılır? Haşhaşlı ekmek tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarında farklı lezzete sahip bir ekmek yemek isterseniz haşhaşlı ekmek tarifini uygulamanızı tavsiye ederim.