• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
Kayısı MarmelatıKayısı marmelatı nasıl yapılır? Kayısı marmelatı tarifi için gereken malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kayısı marmelatı ile kahvaltı sofralarını lezzetlendirebilirsiniz. Yaz meyvesi olan kaysının tadını kışın soğuk günlerine taşımak isterseniz kaysı marmelatını yapabilirsiniz.
Kayısı Marmelatı

Kayısı Marmelatı İçin Gerekli Malzemeler
1 kg kayısı
2,5 su bardağı toz şeker
Yarım limon
1 çay kaşığı kadar tereyağı

Kayısı Marmelatı Yapılışı

Kaysı marmelatını yapmak için özenle seçtiğiniz kaysıları güzelce yıkadıktan sonra çekirdeklerini çıkartın. İsterseniz kaysıları küp küp doğrayın isterseniz robottan geçirin. Tencerenin için kıyılan laysıları koyduktan sonra üzerine şekeri ilave edip kaynamaya bırakın. Tereyağını ve limon suyunuda ekleyip suyunu çekene kadar arada karıştırın. Kıvama gelen kaysı marmelatını soğumaya bırakın. Soğuma işlemi bitince cam kavanozlara koyum serin bir yerde saklayın.

                                                                                                               Afiyet olsun. 

kayısı marmelatı tarifi

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Ekmek Pizza Tarifi

Ekmek Pizza Tarifi

Ekmek pizza tarifi nasıl yapılır? Ekmek pizza tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarımıza yeni bir tarif. 20 dakikada hazırlanacak olan bu tarif ile çocuklarınızla keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz..

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran hamur kızartması nasıl yapılır? Kabaran hamur kızartması tarifi için gerekli malzemeler ile yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kabaran hamur kızartmasını kahvaltı sofralarında ve çay saatlerinde lezzetlice yiyebilirsiniz.

Hamur Kızartması

Hamur Kızartması

Hamur kızartması nasıl yapılır? Hamur kızartması tarifi için gereken malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarında peynir, zeytin ve çay ile muhteşem bir lezzet patlaması meydana gelebilir. Kahvaltıda ekmek yerine hamur kızartmasını yapabilirsiniz.

Peynir Dolgulu Biber Kızartması

Peynir Dolgulu Biber Kızartması

Peynir dolgulu biber kızartması nasıl yapılır? Peynir dolgulu biber kızartması tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifte bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarında farklı lezzetlerin peşindeyseniz peynir dolgulu biber kızartması tarifini yapmanızı öneririm.