• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
Erik MarmelatıErik marmelatı nasıl yapılır? Erik marmelatı tarifi için gereken malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Erik marmelatı kırmızı erikten yapıldığı zaman daha lezzetli oluyor. Yaz meyveleri arasında en sevdiğim meyvelerden biride eriktir. Erikten yapacağınız marmelat ise kahvaltı sofralarınızı daha fazla lezzetlendirecektir. Erriklerin çoğaldığı ve olgunlaştığı zamanda erik marmelatını yapmanızı öneriyorum.
Erik Marmelatı

Erik Marmelatı İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 kg Kırmızı Erik
  • 1 kg Toz şeker
  • Yarım limon

Erik Marmelatı Yapılışı

Kırmızı erikleri iyice yıkadıktan sonra dört eşit parçaya kesip çekirdeklerini çıkartıyoruz. Kesilen erikleri derin bir tencereye yerleştirdikten sonra üzerine toz şekeri döküyoruz. Yaklaşık 12 saat bekletikten sonra orta ateşte kaynamaya bırakılır. Yumuşayan ve kıvama gelen erikler süzgeçten geçirilerek kabuklarından ayrılır. Süzülen erikler tekrardan kaynatılır. Marmelat kıvamına gelinceye kadar kaynatılır. Kaynama şleminin sonuna yaklaşılırken yarım limon suyu eklenir ve 3-4 dakika daha kaynatılır. Kaynatma işlemi bittikten sonra geniş bir tepsiye marmelat dökülür ve soğumaya bırakılır. Soğuyan marmelat cam kavanozlara konulur ve kapakları sıkıca kapatılır. Serin yerde saklanır.

                                                                                                                              Afiyet olsun.

Erik marmelatı
Erik marmelatı nasıl yapılır

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Fırında Peynirli Ekmek

Fırında Peynirli Ekmek

Fırında peynirli ekmek nasıl yapılır? Fırında peynir ekmek tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarında fırında peynirli ekmek ile sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Çilek Reçeli

Çilek Reçeli

Çilek reçeli nasıl yapılır? Çilek reçeli tarifi için gerek malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Çilek reçeli hem hadı hemde kokusu ile insanı kendinden geçiren bir reçeldir. Özenle seçilmiş çileklerden yapılan çilek reçeli her zaman kahvaltı sofralarının baş tacı yapılmıştır. Sizde yaz meyvesi ...

Havuç Reçeli

Havuç Reçeli

Havuç reçeli nasıl yapılır? Havuç reçeli tarifi için kullanılan malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Havuçtan reçel mi olur? diyenlerdenseniz mutlak tarifmize bir göz atmalısınız. Bütün sebzelerden reçel yapılıyorsa neden havuçtanda reçel yapılmasın. Havuç reçeli lezzetli olan bir reçel çeşididir. ...

Katmer Çörek

Katmer Çörek

Katmer Çörek nasıl yapılır? Katmer Çörek tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltıya misafiriniz mi geliyor? Fazla zamanınızda yok üstelik. Evde bulunan malzemelerle kolayca bu Katmer Çöreği yapabilirsiniz..