• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
Erik MarmelatıErik marmelatı nasıl yapılır? Erik marmelatı tarifi için gereken malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Erik marmelatı kırmızı erikten yapıldığı zaman daha lezzetli oluyor. Yaz meyveleri arasında en sevdiğim meyvelerden biride eriktir. Erikten yapacağınız marmelat ise kahvaltı sofralarınızı daha fazla lezzetlendirecektir. Erriklerin çoğaldığı ve olgunlaştığı zamanda erik marmelatını yapmanızı öneriyorum.
Erik Marmelatı

Erik Marmelatı İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 kg Kırmızı Erik
  • 1 kg Toz şeker
  • Yarım limon

Erik Marmelatı Yapılışı

Kırmızı erikleri iyice yıkadıktan sonra dört eşit parçaya kesip çekirdeklerini çıkartıyoruz. Kesilen erikleri derin bir tencereye yerleştirdikten sonra üzerine toz şekeri döküyoruz. Yaklaşık 12 saat bekletikten sonra orta ateşte kaynamaya bırakılır. Yumuşayan ve kıvama gelen erikler süzgeçten geçirilerek kabuklarından ayrılır. Süzülen erikler tekrardan kaynatılır. Marmelat kıvamına gelinceye kadar kaynatılır. Kaynama şleminin sonuna yaklaşılırken yarım limon suyu eklenir ve 3-4 dakika daha kaynatılır. Kaynatma işlemi bittikten sonra geniş bir tepsiye marmelat dökülür ve soğumaya bırakılır. Soğuyan marmelat cam kavanozlara konulur ve kapakları sıkıca kapatılır. Serin yerde saklanır.

                                                                                                                              Afiyet olsun.

Erik marmelatı
Erik marmelatı nasıl yapılır

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Ekşi Mayalı Ekmek

Ekşi Mayalı Ekmek

Ekşi mayalı ekmek nasıl yapılır? Ekşi mayalı ekmek tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Ekşi mayalı ekmeği yaparken mutfağınızı mis gibi ekmek kokusı saracak. Sizde evinizde kendiniz ekmek yapabilirsiniz. Ekmek yapması gerçekten çok kolay. Denemenizi tavsiye ederim.

Yumurtalı Ekmek

Yumurtalı Ekmek

Yumurtalı ekmek nasıl yapılır? Yumurtalı ekmek tarifi için gerekli malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Yumurtalı ekmek yaparak bayat ekmekleri değerlendirebilirsiniz. Sert olan bayat ekmekler yumurta ile kızartılınca pamuk gibi olurlar. Yumurtalı ekmeğini yapınca kahvaltı sofralarında kapışıldığını ...

Salçalı Sosis Tarifi

Salçalı Sosis Tarifi

Salçalı sosis tarifi nasıl yapılır? Salçalı sosis tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarımızı renklendirecek salçalı sosisi bugün siz de kahvaltı sofranıza taşıyın.

Yumurtalı Ekmek Kızartması

Yumurtalı Ekmek Kızartması

Yumurtalı ekmek kızartması nasıl yapılır? Yumurtalı ekmek kızartması tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Bayat ekmeklerinizi değerlendirmenin pratik ve lezzetli yolu. Akşamdan kalan bayat ekmeklerinizle sabah kahvaltınıza bu lezzetli yumurtalı ekmekleri hazırlayabilirsiniz.