• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
Erik MarmelatıErik marmelatı nasıl yapılır? Erik marmelatı tarifi için gereken malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Erik marmelatı kırmızı erikten yapıldığı zaman daha lezzetli oluyor. Yaz meyveleri arasında en sevdiğim meyvelerden biride eriktir. Erikten yapacağınız marmelat ise kahvaltı sofralarınızı daha fazla lezzetlendirecektir. Erriklerin çoğaldığı ve olgunlaştığı zamanda erik marmelatını yapmanızı öneriyorum.
Erik Marmelatı

Erik Marmelatı İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 kg Kırmızı Erik
  • 1 kg Toz şeker
  • Yarım limon

Erik Marmelatı Yapılışı

Kırmızı erikleri iyice yıkadıktan sonra dört eşit parçaya kesip çekirdeklerini çıkartıyoruz. Kesilen erikleri derin bir tencereye yerleştirdikten sonra üzerine toz şekeri döküyoruz. Yaklaşık 12 saat bekletikten sonra orta ateşte kaynamaya bırakılır. Yumuşayan ve kıvama gelen erikler süzgeçten geçirilerek kabuklarından ayrılır. Süzülen erikler tekrardan kaynatılır. Marmelat kıvamına gelinceye kadar kaynatılır. Kaynama şleminin sonuna yaklaşılırken yarım limon suyu eklenir ve 3-4 dakika daha kaynatılır. Kaynatma işlemi bittikten sonra geniş bir tepsiye marmelat dökülür ve soğumaya bırakılır. Soğuyan marmelat cam kavanozlara konulur ve kapakları sıkıca kapatılır. Serin yerde saklanır.

                                                                                                                              Afiyet olsun.

Erik marmelatı
Erik marmelatı nasıl yapılır

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Kayısı Marmelatı

Kayısı Marmelatı

Kayısı marmelatı nasıl yapılır? Kayısı marmelatı tarifi için gereken malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kayısı marmelatı ile kahvaltı sofralarını lezzetlendirebilirsiniz. Yaz meyvesi olan kaysının tadını kışın soğuk günlerine taşımak isterseniz kaysı marmelatını yapabilirsiniz.

Yumurtalı Ekmek Kızartması

Yumurtalı Ekmek Kızartması

Yumurtalı ekmek kızartması nasıl yapılır? Yumurtalı ekmek kızartması tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Bayat ekmeklerinizi değerlendirmenin pratik ve lezzetli yolu. Akşamdan kalan bayat ekmeklerinizle sabah kahvaltınıza bu lezzetli yumurtalı ekmekleri hazırlayabilirsiniz.

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran Hamur Kızartması

Kabaran hamur kızartması nasıl yapılır? Kabaran hamur kızartması tarifi için gerekli malzemeler ile yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kabaran hamur kızartmasını kahvaltı sofralarında ve çay saatlerinde lezzetlice yiyebilirsiniz.

Evde Çemen Yapımı

Evde Çemen Yapımı

Evde çemen yapımı nasıl yapılır? Evde çemen yapımı tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Evde çemen yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Ölçülü malzemeler kullanıp biraz da dikkat ederseniz siz de kahvaltılarınız için kendi çemeninizi hazırlayabilirsiniz..