• Ana Sayfa
  • Tarifler
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Üyeler
  • Resim Gönder
  • Tarif Gönder
Erik MarmelatıErik marmelatı nasıl yapılır? Erik marmelatı tarifi için gereken malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Erik marmelatı kırmızı erikten yapıldığı zaman daha lezzetli oluyor. Yaz meyveleri arasında en sevdiğim meyvelerden biride eriktir. Erikten yapacağınız marmelat ise kahvaltı sofralarınızı daha fazla lezzetlendirecektir. Erriklerin çoğaldığı ve olgunlaştığı zamanda erik marmelatını yapmanızı öneriyorum.
Erik Marmelatı

Erik Marmelatı İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 kg Kırmızı Erik
  • 1 kg Toz şeker
  • Yarım limon

Erik Marmelatı Yapılışı

Kırmızı erikleri iyice yıkadıktan sonra dört eşit parçaya kesip çekirdeklerini çıkartıyoruz. Kesilen erikleri derin bir tencereye yerleştirdikten sonra üzerine toz şekeri döküyoruz. Yaklaşık 12 saat bekletikten sonra orta ateşte kaynamaya bırakılır. Yumuşayan ve kıvama gelen erikler süzgeçten geçirilerek kabuklarından ayrılır. Süzülen erikler tekrardan kaynatılır. Marmelat kıvamına gelinceye kadar kaynatılır. Kaynama şleminin sonuna yaklaşılırken yarım limon suyu eklenir ve 3-4 dakika daha kaynatılır. Kaynatma işlemi bittikten sonra geniş bir tepsiye marmelat dökülür ve soğumaya bırakılır. Soğuyan marmelat cam kavanozlara konulur ve kapakları sıkıca kapatılır. Serin yerde saklanır.

                                                                                                                              Afiyet olsun.

Erik marmelatı
Erik marmelatı nasıl yapılır

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


Ekmek Pizza Tarifi

Ekmek Pizza Tarifi

Ekmek pizza tarifi nasıl yapılır? Ekmek pizza tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Kahvaltı sofralarımıza yeni bir tarif. 20 dakikada hazırlanacak olan bu tarif ile çocuklarınızla keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz..

Havuç Reçeli

Havuç Reçeli

Havuç reçeli nasıl yapılır? Havuç reçeli tarifi için kullanılan malzemeleri ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Havuçtan reçel mi olur? diyenlerdenseniz mutlak tarifmize bir göz atmalısınız. Bütün sebzelerden reçel yapılıyorsa neden havuçtanda reçel yapılmasın. Havuç reçeli lezzetli olan bir reçel çeşididir. ...

Kızılcık Marmelatı

Kızılcık Marmelatı

Kızılcık marmelatı nasıl yapılır? Kızılcık marmelatı tarifi için gereken malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Genellikle karadeniz kıyılarında yetişen bu meyvenin marmelatı gerçekten çok lezzetlidir. Kızılcık meyvesinn faydaları saymakla bitmez. Çok faydalı olan bu meyveden yapılmış marmelatı ...

Haşhaşlı Çörek

Haşhaşlı Çörek

Haşhaşlı Çörek nasıl yapılır? Haşhaşlı Çörek tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını tarifimizde bulabilirsiniz. Tadı ve kokusuyla yiyeceklerimize zenginlik kazandıran haşhaş bu tarimizde nefis Haşhaşlı Çörek olarak sofralarımıza geliyor.